2 grudnia 2015

Zapraszam na Wiccanisko 2016

Zespół "Wiccańskiego Kręgu" serdecznie zaprasza wszystkich pełnoletnich zainteresowanych Wicca, inicjowanych i nieinicjowanych, a także sympatyków na nasz coroczny zjazd!

Zdjęcie ze strony Wiccański Krąg

Kiedy i gdzie?

Wiccanisko 2016 odbędzie się w dniach 25 - 28 sierpnia (od czwartku po południu, do południa w niedzielę). Poznamy niesamowicie magiczne i otwarte na ciekawych ludzi miejsce położone niedaleko Jeleniej Góry, miejsce, gdzie łąki i pola spotykają się ze sztuką alternatywną. (Dokładna lokalizacja wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami zostaną przesłane uczestnikom Wiccaniska nieco później, gdyż, zgodnie z pradawnym zwyczajem, miejsca spotkań wiedźm objęte są tajemnicą... a poza tym nie chcemy zbędnego rozgłosu wśród niezainteresowanych tematem.)

Ekscytujący, nowy program

W programie Wiccaniska znajdą się między innymi Warsztaty Wicca Study Group, które wprowadzą w świat Wicca osoby raczkujące w temacie, potrzebujące informacji o Kole Roku, wiccańskich wierzeniach, inicjacji czy podstawach rytuału i magii. 
Nie zapominamy też o naszych starych znajomych, którzy chętnie dowiedzą się czegoś nowego. Dla nich będą między innymi: 
• Wykład, dyskusja oraz nauka interpretacji snów
• Warsztat o korespondencjach żywiołów, talizmany i amulety
• Wykład oraz dyskusja: "Czy dywinacja to Wicca czy bardziej ezoteryzm?"
• Warsztat o mocy kolorów, jaki wysyłają komunikat i jak na nas wpływają
• Czarowniczy bazarek na którym będzie można sprzedać i zakupić przeczytane książki czy magiczne rękodzieło
• Ludowe sposoby ochrony osób i mienia
• Magia a księżyc - czyli kiedy wykonywać jakie zaklęcia
• Dla fanów Terrego Pratcheta: "Jak Kapelusz Pełen Nieba i Babcia Weatherwax mogą nas przygotować na wiccańską naukę?"
• Dla fanow Tolkiena przygotowaliśmy rytuał eksperymentalny, skupiający się na symbolice Silmarilionu
• Na prośbę uczestników powtórzymy wykłady na temat hinduskich Bogów oraz "Mistycznym w symbolizmie pszczół w starożytności i w Wicca"*

W tym roku warsztatów będzie znacznie więcej. Oprócz nich odbędą się również pathworkingi, sezonowy rytuał, medytacje i ćwiczenia energetyczne związane z wiccańską praktyką.
W integracyjnej części będą gawędy i śpiewy przy ogniskach każdego wieczoru. Mamy nadzieje, że na jeden z nich uda się nam zorganizować dużą imprezę z ekstatycznym bębnieniem. 
Więcej informacji podamy już wkrótce.
*przedstawiony program może ulec zmianie

Gdzie można się wyspać?

Przygotowaliśmy dla was następujące możliwości zakwaterowania na miejscu, gdzie znajduje się ośrodek goszczący Wiccanisko 2016:

A) Za 250 zł zapewniamy 3 noclegi w dużej sali, na wygodnych materacach z pościelą, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) - ok 20 miejsc 
B) Za 220 zł zapewniamy 3 noclegi w dużym namiocie na terenie ośrodka (śpiwór i materac/karimata we własnym zakresie), pełne wyżywienie - ok 15 miejsc 
C) Również za 220 zł zapewniamy 3 noclegi na polu namiotowym (namiot, śpiwór i materac/karimata we własnym zakresie), pełne wyżywienie 
D) Za 190 zł - opcja z noclegiem we własnym zakresie, zapewniamy pełne wyżywienie (Osobom wybierającym tę opcję prześlemy kilka propozycji, gdzie w okolicy naszego ośrodka można zarezerwować miejsce)

Wszystkie "własnej produkcji" posiłki wegetariańskie będą przygotowane z ekologicznych produktów wyhodowanych na lokalnej farmie.Jeśli nie możesz czegoś jeść (dieta wegańska, cukrzycowa, bezglutenowa, cierpisz na alergie pokarmowe), daj nam znać w zgłoszeniu. W razie konieczności możemy za symboliczną opłatą pomóc w dojeździe(szczegóły później).
Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń z wybraną opcją noclegu przesyłać na adres mailowy wiccanski-krag@wp.pl

Zwracamy się też prośbą o wpłacenie do końca bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 zł - wpłata ta zagwarantuje rezerwację miejsca na Wiccanisku 2016. Numer konta znajdziecie z mailu zwrotnym, odpowiadającym na Wasze zgłoszenie.

Kilka ważnych informacji na koniec...

Pamiętajcie proszę, że członkowie Wiccańskiego Kręgu nie pobierają żadnych opłat za prowadzenie warsztatów czy organizację zjazdu i nie mamy z tej imprezy żadnych materialnych zysków. Całą wpłatę przeznaczamy na rezerwację ośrodka i wyżywienie oraz na materiały niezbędne do dobrego przeprowadzenia warsztatów i rytuału.

Serdecznie zapraszamy do zapisów wszystkie pełnoletnie osoby zainteresowane lub sympatyzujące z Wicca i Czarostwem. (Osoby niepełnolenie! Jeśli chcecie wziąć udział w Wiccanisku 2016 proszę, o wstępny kontakt na mail).
 Więcej informacji o dotychczasowych edycjach naszych spotkań znajdziecie na stronie http://www.wiccanski-krag.com/spotkanie.html . Zachęcamy też do lektury artykułów z naszej "Biblioteczki" i "Kociołka Inspiracji" na http://wiccanski-krag.com/ oraz do odwiedzenia forum.

Serdecznie pozdrawiamy!
Blessed Be!
Redakcja Wiccańskiego Kręgu

... a poza oficjalnym ogłoszeniem

Niedługo będzie nowy post, w którym postaram się wyjaśnić, co się dzieje, że tak długo nie ma nowych wpisów. Mam nadzieję, że się zmieni to za czas jakiś, ale sami wiecie... czasem potrzebna jest priorytetyzacja.
Mam nadzieję, że nadal lubicie Blog Czarowniczy na Facebooku!

0 komentarze:

Prześlij komentarz