26 sierpnia 2014

Konferencja Duchowa Alchemia - relacja

W dniach 23-24 sierpnia odbyła się w Krakowie konferencja pod tytułem "Duchowa Alchemia - Zaślubiny alchemiczne we współczesnych tradycjach magicznych". Organizatorami tego przedsięwzięcia były osoby tworzące zespół redakcyjny strony Wiccański Krąg, wspomagani przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Pogańskiej.

Spotkanie nieoficjalnie zaczęło się jednak już wieczór wcześniej, w piątek, 21 sierpnia. Zebraliśmy się w pubie Absynt przy ulicy Miodowej 28, aby zacząć się poznawać i zaprzyjaźniać. Tego samego wieczora Morgana - koordynatorka Międzynarodowej Federacji Pogańskiej, opowiedziała nam o polskim wydaniu swojej książki "Poza miotłą", wspominając historię jej powstania.
W sobotę rano zebraliśmy się w Hotelu Royal, dosłownie w cieniu Wzgórza Wawelskiego, by po rejestracji uczestników wysłuchać prelekcji o Alfabecie Pragnień i zakończyć go krótkim pathworkingiem. Następnie wysłuchaliśmy wykładów na temat Wicca jako Alchemii Duchowej i o podstawach systemu Enochii, by później móc wziąć udział w rytuałach. W pierwszym z nich powołaliśmy do życia Feniksa, który będzie odtąd patronował odrodzeniu magii w Polsce i całej Europie Centralnej. Drugim był rytuał otwarcia Bram Płomieni, z użyciem języka aniołów i enochiańskich kluczy. Wieczorem udaliśmy się zaś na afterparty, znów do pubu Absynt, jako że wielu uczestników wręcz pokochało to miejsce od pierwszego wejrzenia.
Drugi dzień konferencji otworzył wykład o podobieństwach Tarota i Alchemii. Przed lunchem wysłuchaliśmy również prelekcji o odrodzeniu neopogańskim z historycznego i socjologicznego punktu widzenia, a także o wiccańskiej i czarowniczej nomenklaturze. Popołudnie zaczęliśmy od omówienia, czym jest Amrita - Eliksir Nieśmiertelności i jak historia o jego poszukiwaniu powtarza się w historii od wieków w różnych kulturach. Na zakończenie całej konferencji odbył się kolejny rytuał - tym razem był to ryt oparty o Liber Samekh, a także raz jeszcze naładowaliśmy energią naszego Feniksa.

Jako współorganizatorka tego przedsięwzięcia chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za to, że pojawili się na tej imprezie, czasem podróżując do Krakowa nie tylko z kraju, ale nawet z najdalszych krańców kontynentu. Byli z nami przedstawiciele Anglii, Austrii, Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szkocji i Szwecji. Cieszę się, że wzięliście udział w konferencji i pomogliście swoją mocą stworzyć naszego wspólnego Feniksa.
Dziękuję również innym organizatorom i tłumaczom- Agni, Arkowi, Marzenie, Mojmirze, a także Luizie, której pomoc okazała się potrzebna w ostatniej chwili.
Wielkie, WIELKIE podziękowania dla prelegentów - Krzysztofowi Azarewiczowi, Vivianne i Chrisowi Crowley, Driadzie, która dzielnie zastąpiła Seana Cundy (niestety, pilne sprawy nie pozwoliły mu być z nami), Jean Fowler, Melissie i Rufusowi Harrington, a także dla ekip przygotowujących rytuały. Dziękuję za obecność Morganie i Luizie, koordynatorkom PFI - międzynarodowej i krajowej.
Dodatkowe podziękowania kieruję do pani Moniki, szefowej Absyntu, a także całej ekipy pubu - za to, że zechcieli nas przyjąć, za profesjonalną obsługę i że nie bali się naszych śpiewów.

W sumie pojawiło się ponad 80 osób. Pierwszy raz udało się nam zrobić taką konferencję, dwujęzyczną, w tak zacnym, międzynarodowym gronie, wydarzenie, które miało taki rozmiar i taką skalę. Super było znów zobaczyć starych znajomych i nawiązać nowe przyjaźnie. Przykro mi, że nie udało mi się porozmawiać z większą liczbą osób. A z tą, z którą udało mi się spędzić trochę czasu - okazało się, że niestety, o wiele za krótko!
Wydaje się, że cała impreza była bardzo udana, bo jak dotąd docierają do mnie tylko pozytywne opinie (i mam nadzieję, że szczere), ale jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi. Bardzo proszę drogich uczestników konferencji - jeśli możecie, napiszcie kilka słów o tym co wam się podobało, a co nie, na przykład na adres mailowy Wiccańskiego Kręgu. Mamy bowiem nadzieję - ja, redakcja, ale i wielu uczestników, że nie było to ostatnie takie wydarzenie i że przed nami wiele podobnych imprez.

Następne duże wydarzenie w planach, to Wiccanisko 2015. Ale może ktoś zorganizuje jakieś mniejsze spotkanie, na którym będę się mogła wreszcie spełnić jako ktoś, kto go nie organizuje? ;)

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Uczestników konferencji Duchowa Alchemia!

Feniks stworzony przez uczestników konferencji,
który został patronem odrodzenia Magii i Alchemii w Polsce i Europie Centralnej.
Autor zdjęcia - Igor Chodań

1 komentarz:

  1. My pokochalismy Absynt a Absynt pokochal nas :) Najwspanialsza konferencja.

    OdpowiedzUsuń