29 maja 2015

Nie jesteś przeklęty, do choinki!

Niektórzy być może uważali, że mój wpis o osobach poszukujących na wszystko zaklęć był trochę surowy. Obawiam się, że dzisiaj będzie jeszcze bardziej stanowczo. Obserwuję w dalszym ciągu co się dzieje w ogólnomagicznym półświatku egzoterycznym i ze zgrozą stwierdzam, że wśród osób roszczeniowo szukających zaklęć na każdą okazję jest specjalna podgrupa, najbardziej chyba wytrwała w szukaniu prostych rozwiązań niewymagającymi ścieżkami.
Przeklęci...

Przeklętych na takich otwartych forach czy innych towarzystwach można pęczkami rwać. Każdy szuka lekarstwa na niepowodzenia wywołane złym okiem, ociotowaniem, klątwą, urokiem, voodoo czy innym strasznym rytuałem. Ofiarami padają wszyscy, sami użytkownicy owych forów, ich partnerzy, rodzina i znajomi... Należy się strzec, bo nigdy nie wiadomo, kiedy klątwa dosięgnie i Ciebie, mój Czytelniku!
Opisana przeze mnie niedawno postawa takich roszczeniowych poszukiwaczy nie pozwala im oczywiście sprecyzować szczegółów. Dopytywanie się o nie zwykle nie przynosi skutków, bo zanim normalny człowiek spróbuje się dowiedzieć poza tym, że "ta baba w pracy jest wredna a mi wszystko idzie źle", już pojawi się kilku "specjalistów", którzy zapewnią ofiarę magicznej zbrodni, że wystarczy świeczka w odpowiednim kolorze lub klikną "na priv". Okazuje się, o czym się dowiedziałam niedawno, że część owych "specjalistów" zajmuje się właśnie głównie ściąganiem klątw. Bardzo często za odpowiednią opłatą.

Nie zrozumcie mnie źle, ja bardzo współczuję ludziom, którym się nie układa. Są chwile w życiu, kiedy sypie się dosłownie wszystko dookoła. Człowiek będący w takiej sytuacji zrobi przecież wszystko, żeby sobie pomóc. Zapewne jest skłonny zapłacić nawet niemałą kwotę. Nawet osobie obcej, podejrzanej, anonimowej i nie dającej żadnej gwarancji poprawy. Ja wiem, że nieszczęście może odebrać rozum, ale błagam o minimum logicznego myślenia. W końcu chodzi o to, żeby zwoją sytuację poprawić, a nie pogorszyć, a pomoc pseudoeksperta zwykle niewiele pomoże. Zwłaszcza, że nie jesteście przeklęci.

Do jasnej choinki, skąd się biorą takie pomysły? Żeby kogoś przekląć, nie tylko na kogoś marudzić i złorzeczyć, ale na prawdę, na serio przekląć, potrzeba dużo mocy, doświadczenia i trzeba wiedzieć, co się robi, nie wystarczy być "wredną babą z pracy". Oczywiście jest łatwiej wierzyć, że dosięgła nas klątwa, nie trzeba sobie wtedy zaprzątać głowy swoją winą w tym, co nas spotyka. Klątwa to świetny kozioł ofiarny, kiedy nie mamy odwagi przyznać się przed sobą, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas spotyka. Tak, drodzy Przeklęci - sami jesteście sobie winni!

Nie szukajcie winy dookoła, nie obwiniajcie innych za swoje niepowodzenia! Może jesteście mało zaradni albo nierozważni i stąd was spotykają nieszczęścia? Gapy z Was, po prostu, nieuważne, dlatego wszystkie te małe wkurzające rzeczy spotykają właśnie Was.
Może jesteście zestresowani i nerwowi, nie potraficie się wyluzować i zrelaksować, stąd zepsuły się Wam relacje ze współpracownikami i bliskimi? Pewnie sama obgadałaś "wredną babę z pracy" a teraz sytuacja odbija się na tobie, albo kuzyn "zapomniał" o twoich urodzinach, bo nie pamiętałeś o jego święcie. Kiedy człowiek jest ciągle spięty trudno się na nikogo nie wydrzeć i nie popsuć domowej atmosfery.
Może sami próbowaliście kiedyś rzucić klątwę, albo zrobiliście coś wrednego? Każdy z nas sam może być "wredną babą z pracy" i nasze uczynki odbiją się na nas samych. Z pewnością nie zaszkodziłby rachunek sumienia i przemyślenie, czy aby na pewno wszystkich traktujesz tak, jak sam chciałbyś być traktowany. W końcu karma to... niemiła czasem jest.
A w końcu - może już był czas, żeby się trochę popsuło w życiu? W życiu nie może być zawsze pięknie. Spokój oznacza stagnację, tylko zmiany niosą rozwój. Może te zmiany, które Ciebie dotyczą, muszą zajść? Nie raz jeszcze przyjdzie Ci coś zburzyć, żeby na tych gruzach zbudować coś lepszego.

Klątwy oczywiście istnieją, ale nie uwierzę, że dotyczą chociaż jednego procenta osób, które szukają od nich uwolnienia. Więc, że sama zaklnę - do choinki! Przestań się wykręcać klątwą i weź odpowiedzialność za swoje czyny i swoje życie!
Zwłaszcza, że odpowiedzialność, poza ponoszeniem przykrych konsekwencji i znoszeniem nieprzyjemności, kiedy dzieje się źle, daje też skutek odwrotny - możesz sam sobie przypisać wszystkie zasługi, z czystym sumieniem smakować rozkoszy swojego niezależnego życia.
A kiedy cię znów dopadnie "klątwa" niepowodzeń - masz pełne prawo i obowiązek dążyć do poprawy samodzielnie.

Ilustracja pochodzi ze vitryny Eurovision Ireland

PS. Zapraszam do śledzenia Bloga Czarowniczego na Facebooku!

5 komentarzy:

 1. Wato zauważyć, że obwinianie o wszystko klątw to nie domena ery internetu. Dawniej też rzucano oskarżeniami o czary, gdy krowa nie dawała mleka, albo masło nie wyszło. Były nawet specjalne sposoby wskazania winnej sąsiadki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdarzyło mi się przejąć za bardzo moimi złorzeczeniami, np. w stosunku do kierowców, którzy na totalnym zadupiu przy +40 i braku cienia nie raczyli się zatrzymać (nie pytaj skąd się tam wziąłem :P ale wyrwałem się z tej dziury po 4 godzinach). Ale kiedy ochłonąłem próbowałem odwoływać moje słowa coby przypadkiem się nie spełniły. ^^"

  Nie wiem czy to przeklęcie, ale zdarzało mi się "zakląć" rzeczywistość by się stało jak chcę, np. kiedy zdecydowałem się że wato dać komuś nauczkę. :D Ale to też miała być lekcja i źródło zmiany na lepsze. :)

  A i raz mi się zdarzyło, że rzeczywiście ktoś skierował coś w moją stronę (w sumie to w znajomą, mi się oberwało rykoszetem). Jak sobie z tym w końcu poradziłem, to owe coś wróciło do nadawcy z cholernie sporą nawiązką. :) Nie wiem, trzy po trzykroć, ale wiem że mu się nie opłaciło. ^^ Bo we mnie? We mnie?!? Oj, niedoczekanie. Płazem tego nie puszczę, bokiem jeszcze wyjdzie aż popamięta.

  I to jest czarowniczo-wiedźmie podejście do rzeczy. ^^ A nie zwalanie odpowiedzialności za swoje wybory na "wielkich złych innych". Oj nie idziemy na łatwiznę. A przynajmniej ja w tym nie pomagam, a nawet próbuje zmuszać do myślenia i działania. Przynajmniej to może realnie pomóc, a odczynianie nieistniejących klątw tylko pogłębia skłonność do chodzenia na łatwiznę.
  G.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo potrzebny wpis!
  A tak swoją drogą, to myślę, że wiedźmy, które wszędzie wietrzą klątwę, w rzeczywistości zachowują się bardziej jak oprawcy z polowań na czarownice.

  Arek

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wato zauważyć, że obwinianie o wszystko klątw to nie domena ery internetu. Dawniej też rzucano oskarżeniami o czary, gdy krowa nie dawała mleka, albo masło nie wyszło. Były nawet specjalne sposoby wskazania winnej sąsiadki."

  To nie do końca tak :>
  Sheila mnie natchła do napisania na ten sam temat z mojej perspektywy - ot tak dla uzupełnienia jej świetnego tekstu.

  OdpowiedzUsuń
 5. hehehe ^_^ oby więcej takich dosadnych tekstów ;) trzeba uświadamiać ludzi ;)

  OdpowiedzUsuń