8 lipca 2014

Garść cukierków i dziesięć kawałków

Kochani Czytelnicy!

Obiecałam, że wstrzymam się z kolejnymi podsumowaniami na jakiś czas, ale myślę, że garść bieżących informacji się przyda.

Po pierwsze - przypominam o
KONFERENCJI DUCHOWA ALCHEMIA
jeszcze cały czas można na nią zgłaszać! Będzie na prawdę wielu niesamowitych gości, zarówo prelegenci jak i uczestnicy konferencji zjeżdżają z całej Europy, więc będzie to niesamowita okazja, by dowiedzieć się czegoś o magii - nie tylko Wicca, ale też Thelemie, Alchemii, Enochii... Wykłady będą prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim, organizatorzy zapewnią tłumaczy tak, żeby każde zajęcia były zrozumiałe dla ich uczestników. Okazja jest na prawdę niesamowita, więc jej nie przegapcie!
 
Sprawa druga - wiccańskie spotkania w Warszawie, które zaczęłam prowadzić, zyskały swoją nową nazwę. Z przyjemnością więc ogłaszam pierwszy odjazd WKD ;) czyli
WICCAŃSKIEGO KRĘGU DOŚWIADCZEŃ
Proszę wsiadać i drzwi zamykać! Następna WuKaDka odjedzie w południe spod Rotundy w niedzielę 20 lipca w kierunku kawiarni Między Słowami. Maszynistka będzie czekać z czerwonym kwiatkiem na wszystkich chętnych, niezależnie od stopnia ich doświadczenia, płci i wieku.
Mile widziane osoby, które jeszcze nie miały styczności z wiccanami "na żywo" - nie wstydźcie się, tylko wpadnijcie i zadajcie wszystkie pytania dotyczące Wicca, jakie się Wam nasuną. Będziecie przynajmniej mieli pewne źródło, bo niestety, wciąż jeszcze w Internecie a nawet w książkach jest wiele bzdur.

Może z czasem, jeśli będzie większa grupa osób, która będzie miała ochotę konsekwentnie spotykać się i rozmawiać ze sobą, będziemy mogli zorganizować wspólne świętowanie Sabatów, wspólne obchody kolejnych świąt? To na razie pieśń przyszłości, ale marzyłoby mi się, żeby WuKaDka dojechała kiedyś do tej stacji.

Obawiam się, że ze względu na charakter tego bloga nie będę w stanie podawać tutaj informacji o każdym spotkaniu, ale zaglądajcie, proszę, na grupy facebookowe i na forum Wiccańskiego Kręgu, do TEGO toppicu. Właściwie to w ogóle zaglądajcie do toppiców na forum ;)

Ilustracja pochodzi z serwisu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa
Bytowanie w Warszawie sprawia, że niestety nie ma mnie w Poznaniu. Wspominam o tym, bo raz na jakiś czas dostaję informację o kimś, kto chciałby spotkać się z wiccanami w tym mieście. Przykro mi, że nie jestem w stanie na razie pojawić się w Wielkopolsce, zwłaszcza że przybywa osób zainteresowanych Wicca w ogóle w skali kraju, również na mojej ukochanej poznańskiej ziemi. Na razie nie planuję żadnych spotkań w tym mieście, bo nie mam możliwości się tam zjawić.
Obiecuję natomiast, że kiedy będę się wybierała w rodzinne strony i będę mogła takie spotkanie zorganizować, dam Wam znać, również na blogu. Będziemy mogli sobie wtedy pogadać twarzą w twarz. Oczywiście w tym czasie zapraszam serdecznie w miarę Waszych możliwości do Warszawy.

Ilustracja pochodzi z serwisu Poznańska Wiki
Mam też kilka informacji dotyczących samego bloga "Czarowniczo...". Przede wszystkim, zrobiłam małą aktualizację - jeśli spojrzycie na górne zakładki, zauważycie, że przybyła jedna strona. We wszystkich stronach poprawiono też stare linki i dodano nowe tak, żeby zawierały wszystkie ważne notki na blogu. Postaram się w przyszłości aktualizować te listy notek bardziej na bieżąco.
Ilustracja pochodzi z bloga srhcblog.blogspot.com

No i ostatnia informacja - na liczniku stuknęło już DZIESIĘĆ TYSIĘCY ODSŁON! Co prawda wydarzyło się to już chwilkę temu, ale wtedy trzeba było zająć się notkami na bardziej poważne tematy, więc postanowiłam poczekać chwilę z tą informacją.
Za wszystkie wejścia dziękuję serdecznie zarówno Kochanym Czytelnikom, jak i wszystkim osobom, które udostępniają na swoich stronach, blogach i profilach w serwisach społecznościowych. To również dzięki Wam mam możliwość informować internautów o swoich przemyśleniach związanych z Wicca i nie tylko oraz wiadomościami o spotkaniach i warsztatach.
Zachęcam tym samym do dalszego dotrzymywania mi towarzystwa na tym blogu - wpadania i czytania notek jak również podawania dalej linka do bloga.

Wielkie dzięki, Kochani!

2 komentarze:

 1. W uzupełnieniu do Twojego tekstu:
  - spotkania sympatyków wicca z udziałem również inicjowanych w Twojej tradycji wiccan odbywają się cyklicznie w Poznaniu mimo Twojej nieobecności. Te spotkania organizuję comiesięcznie i zawsze na nich jest przynajmniej jedna osoba inicjowana w wicca w Twojej tradycji. Tak więc możesz śmiało udzielać informacji o tych spotkaniach osobom, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do Warszawy, a są zainteresowane spotkaniami odbywającymi się w Poznaniu.
  Pozdrowienia
  Alicja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie będę pamiętać i informować w miarę możliwości o spotkaniach w Poznaniu, jeśli będzie okazja. Jak pisałam - na blogu regularnie nie pojawiają się takie informacje, dlatego też polecam śledzenie grup i forów.
   Niestety, trudno czasem spamiętać wszystko...

   Usuń