30 października 2014

Nagrobek dla Ray Bone

Już jutro Samhain - Święto, kiedy wiccanie, tak, jak wszyscy inni ludzie wspominają swoich bliskich zmarłych - przede wszystkim rodzinę i przyjaciół, którzy odeszli za Zasłonę przed nami, ale również naszych duchowych przodków. Naszą wiccańską starszyznę, która odeszła do Krainy Lata, by, mamy nadzieję, powrócić na tę Ziemię w przyszłości.

Ponad 13 lat temu odeszła od nas również Eleanor "Ray" Bone - wieloletnia Arcykapłanka w kowenie Geralda Gardnera, założycielka wielu innych kowenów, przodkini wielu garnerian w Europie, jeśli nie większości. Kobieta, która ocaliła grób Gardnera sama została pochowana w nieoznaczonej mogile.
Dlatego cieszę się, że powstała taka piękna inicjatywa, jak Fundusz Pamięci Eleanor Bone.

Wszystkich szczerze zachęcam z zapoznaniem się ze stroną internetową Eleanor Bone Memorial Fund - poniżej tłumaczenie części informacji z niej.


Eleanor "Ray" Bone jest ważną postacią w historii Wicca. Inicjowana przez Geralda B. Gardnera, przez wiele dekad Eleanor była Arcykapłanką w kowenie w Londynie. Jest często nazywana Matriarchinią Europejskiej Wicca, ponieważ korzenie większości gardnerian w Europie sięgają do kowenu Ray Bone. Eleanor Bone była oddana Geraldowi Gardnerowi i w 1968 roku podjęła podróż do północnej Afryki, by odwiedzić jego grób w Tusie. Tam dowiedziała się, że wkrótce cmentarz zostanie zamknięty, groby - usunięte, a teren przekształcony będzie w publiczny park. Zebrała fundusze w wiccańskiej społeczności, by zapewnić przeniesienie szczątków i nagrobka Geralda Gardnera na cmentarz, znajdujący się w pobliżu starożytnej Kartaginy, gdzie wciąż można go odnaleźć.

We wczesnych latach 70-tych, Eleanor przeniosła się do Cumbrii, by spędzić pozostałe lata swojego życia w tej części północno-zachodniej Anglii, którą tak bardzo kochała. Kiedy zmarła 21-go sierpnia 2001 roku, nie miała już kontaktu ze swoimi inicjowanymi, z których wielu było w podeszłym wieku lub odeszli przed nią. Eleanor nie miała żadnych funduszy ani rodziny, która zapłaciłaby koszty pogrzebu. Została pogrzebana na tyłach cmentarza komunalnego w Garrigill w mogile bez nagrobka.

Fundusz Pamięci Eleanor Bone został ustanowiony, by zebrać 2000 funtów na zakup i uczczenie Eleanor w taki sam sposób, jak ona uczciła pamięć Geralda Gardnera, by zapewnić, że jej grób zostanie oznaczony i będzie mógł być odwiedzany przez kolejne pokolenia. Z Waszą pomocą będziemy mogli wznieść jej nagrobek w sobotę, 20-tego sierpnia 2015 roku, 14 lat po tym, jak odeszła do Krainy Lata.

Fundusz został ustanowiony by zebrać dotacje, duże i małe, od osób, które kochają Rzemiosło tak, jak Eleanor je kochała i które chcą uczcić jej pamięć. Wszyscy Ci, którzy dokonają takiego wkładu, zostaną wymienieni, wraz z ich osobistymi wiadomościami, w dokumencie pamięci Eleanor. Zaprosimy wszystkich darczyńców na dzień pamięci Ray Bone, na sobotę, 20 sierpnia 2015 roku. Więcej szczegółów podamy bliżej wyznaczonej daty.

Wszystkie przesłane fundusze będą przekazane wyłącznie na pokrycie kosztów nagrobka Eleanor Bone. Członkowie komitetu oddają swój czas i wysiłek za darmo. Jeśli uda zebrać się więcej pieniędzy, niż będzie kosztował nagrobek, cała kwota zostanie przeznaczona na organizację dnia pamięci i utrzymanie grobu w przyszłości.

Ilustracja z witryny Eleanor Bone Memorial Fund

0 komentarze:

Prześlij komentarz